wtorek, 25 września 2012

ORYGINALNE MIEJSCA na przyjęcia (Warszawa)

  • Kilka naprawdę oryginalnych miejsc niedaleko Warszawy na przyjęcia różnego rodzaju 

  • Dla tych, którzy, podobnie jak ja, są zmęczeni typową, szarą, a często i absurdalną ofertą (kiczowate pałacyki, dworki, zajazdy, karczmy, sale weselne)1. Stara Oranżeria

W kilku słowach mogę napisać, że miejsce przeznaczone jest na przyjęcie w stylu "Garden Party". Budynek ma 250 m2 i jest w stanie pomieścić do 100 osób (optymalnie70-80) przy stołach okrągłych.  Do dyspozycji gości jest również patio i obszerny trawnik. Dużą swobodę zapewnia możliwość wynajęcia ulubionej firmy cateringowej, jak i brak tzw. korkowego.

Cena wynajmu Oranżerii jest uzależniona od ilości osób (powyżej 50 gości zaczyna się od 100 zł za osobę) i obejmuje salę, toalety (w pełni wyposażone w środki higieniczne oraz obsługę sprzątającą), patio, stoły ze szklanymi blatami, krzesła, bufety na jedzenie oraz miejsce dla cateringu.

W ramach wynajmu Właściciele udostępniają również elementy dekoracyjne: lampiony (do wypełnienia świecami), zasłony (w kolorze dobranym do kolorystyki przyjęcia), kolorowe pufy do siedzenia, poduszki na krzesła (białe lub zielone w pasy) oraz szkło na dekoracje kwiatowe. Na prośbę klientów Pani Ania zajmuje się dekoracją sali w kwiaty i fantazyjnymi upięciami stołów bufetowych.

Miejsce znajduje się ok. 25 km od centrum Warszawy w kierunku południowym w miejscowości Mroków (obok Wólki Kosowskiej).

źródła:

1)https://picasaweb.google.com/gwenaelle8/OranzWMaju?authuser=0&authkey=Gv1sRgCL3tndmw1uGH7AE&feat=directlink (wszystkie zdjęcia autorstwa właścicieli Oranżerii  - pani Ani oraz pana Wawrzyńca)
2) www.staraoranzeria.pl
3) http://tomekkurzydlak.com/2012/07/24/z-oranzerii-zdjec-kilka/ (autor: Tomasz Kurzydlak)
2.  Stodoła Wszystkich Świętych (zwana Oczyszczalnią)Właścicielki Anna Myca i Joanna Muniak wyruszyły na Mazury w poszukiwaniu największej stodoły, a kiedy ją znalazły przewiozły do Regowa 13-metrowymi tirami :) Niewątpliwie to wyjątkowe miejsce na mapie Mazowsza.

Długi typowy budynek inwentarski oferuje 550 m2 powierzchni wypoczynkowej i rekreacyjnej. Jego wnętrze charakteryzuje przestronność, a z materiałów dominuje drewno, cegła, kamień. W głównej części znajdują się: sala szkoleniowa, sala kominkowa, jadalnia, a także miejsce do wieczornych spotkań, biesiad i tańców :)

Oczyszczalnia organizuje przyjęcia z własnym cateringiem do 85 osób (alternatywą jest piknik z grillem, na który można zaprosić więcej gości). Jest bardzo dużo plusów tego miejsca, m.in. to, że wszyscy goście znajdują się w jednym pomieszczeniu oraz że nie ma korkowego. Nocleg jest możliwy dla ok. 20-26 osób (9 pokoi).
źródła:


1) http://www.oczyszczalniamiejsce.pl/index1.html
2) http://www.facebook.com/photo.php?fbid=4140388440914&set=o.247023252013337&type=1&theater (autor: Mateusz Lakocy)
 3. Winiarnia i Gospoda "Nad Jeziorem" (Józefów) 

Ta klimatyczna drewniana knajpka z urokliwym tarasem i niesamowitym widokiem na jezioro jest nazywana "Mazurami pod Warszawą" i faktycznie można tam poczuć się (prawie) jak na wakacjach.

Na pewno jest to idealne miejsce na dość kameralne i spokojne przyjęcie (mało miejsca do tańczenia). Jeśli chodzi o maksymalną liczbę osób, to wydaję mi się, że nie więcej niż 100, a dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę, że goście będą porozsadzani.

O jedzeniu można poczytać np. na portalu gastronauci.pl, ale warto dodać, że jest doskonały wybór win. Mocne alkohole możemy zapewnić we własnym zakresie (jest drobne korkowe), natomiast wino, piwo oraz napoje zapewnia restauracja (duży minus przy większych przyjęciach, ale może wtedy zdarzają się ustępstwa ze strony właścicieli).źródła:

wszystkie zdjęcia pochodzą z profilu "Winiarni" na Facebooku: http://www.facebook.com/pages/Winiarnia-Nad-jeziorem/184073358290009?ref=ts


4. Restauracja Krokodyl (Stare Miasto) 

Zupełnie w innym stylu, ale cały czas w moim typie. Polecałabym na uroczysty obiad z rodziną i/lub przyjaciółmi. Moja ulubiona "Sala Kominkowa" utrzymana w stylu renesansowym zwraca uwagę belkowym sufitem i stylowym kominkiem. Okna wychodzące na Rynek Starego Miasta zdobią fioletowe zasłony z naturalnego jedwabiu. 

Obsługa i jedzenie na najwyższym poziomie. Zestawy menu z selekcją trzech przystawek, z open barem i powitalnym drinkiem szacuję na ok. 350zł (przyjęcie do 6 godzin). Uwaga na desery, lubią być zbyt słodkie (warto wcześniej wybrać się do cukierni Embassy, aby trochę popróbować). 
1 komentarz: